Doğalgaz, Eskil’de Cazibeyi artırır!
Mustafa Bozdağ

Doğalgaz, Eskil’de Cazibeyi artırır!

Bu içerik 211 kez okundu.
Reklam

Eskil için çok önemli bir hizmet olan doğalgaz ateşi 18.07.2019 tarihi akşamında doğalgaz meşalesi yakılarak kısa süre içerisinde Eskil Merkez’de kullanılmaya başlayacak, 

Öncelikle ilçemize kazandırılması hayal gibi gözüken bu güzel hizmetin Eskilimize gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Doğalgaz, halen Türkiye’nin sayılı ilçelerinde kullanılan bir hizmet fakat Eskil bu hizmete daha erken kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor.

Doğalgaz’ın Eskil’e ne gibi kazanımları olacak

  • Gaz olduğu için havayla çok iyi karışır, Hava kirliliğini azaltacak Soba zehirlenmelerinin önüne geçilecek
  • Verimli bir yakıt olması sebebiyle hem ekonomiktir, hem de enerji tasarrufu sağlar.
  • Doğalgaz tesisatı ve cihazları düşük basınçla çalıştığı için LPG tüpleri gibi patlama tehlikesi ve basınçlı parça tesiri yoktur.
  • Tesis çok az bakım ve denetleme gerektirir.
  • Temiz olduğu ve içinde kükürt bulunmadığı için birçok sanayi sektöründe doğrudan kullanılır; hem sistem veriminin, hem de ürün kalitesinin artmasını sağlayacak.

Doğalgaz’ın Eskil’e gelmesi ile hem Eskil merkez canlanacak, hem sanayi kullanımında sanayi esnafının maliyetini azaltılacak belki bu sayede Eskil sanayisine bir çok alanda yeni işyerleri açılacağını düşünüyorum. Kısaca Eskile olan ilgi ve cazibe artacak…

Eskil Belediyesi bu hizmetin açılışı için Eskilimizin sevilen sesi Özcan Çakın Konseri ile Perşembe akşamı doğalgazının ilk ateşinin yakılması münasebeti ile bir organizasyon düzenlenecek

bu güzel organizasyon için  Başta Eskil Belediye Başkanımız Necati Belgemen olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.

Eskilimize Hayırlı olsun. 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akahed, “Panik Yapma Önlem Al....”
Akahed, “Panik Yapma Önlem Al....”
Ünlü Fizyoterapist Abdullah Güdendede’den Soğuk Hava Uyarısı
Ünlü Fizyoterapist Abdullah Güdendede’den Soğuk Hava Uyarısı