Eskil’in Kurucu Kaymakamı Vali Toprak’ın Eskil Ziyareti!
Mustafa Bozdağ

Eskil’in Kurucu Kaymakamı Vali Toprak’ın Eskil Ziyareti!

Bu içerik 68 kez okundu.
Reklam

Pazartesi günü Eskilimizin Kurucu Kaymakamı Konya Valimiz Cüneyt Orhan Toprak 28 yıl sonra Eskili ziyaret etti. Ziyaret gerçekleşmesinde Eskil Kaymakamımız Kübra Karaalioğlu ve Eskil Belediye Başkanımız Necati Belgemen’in daveti etkili oldu.

"Mesleğe 1988'de başlayan Vali Toprak,  Stajı bitirmemin ardından 1991'de asaleten ilk görev yeri olarak Eskil’in kurucu Kaymakamı oldu. Vali bey burada basına kısa bir açıklama yaptı açıklamasında;

“ O dönemde Necati Belgemen belediye başkandı. Vali bey  bir özelliğim var görev yaptığım yerleri unutmam. Konya'ya vali olunca buradaki eski dostlarımızı ziyaret etmek istedik. Kaymakamımız ve belediye başkanımızın candan bir şekilde davet edince, gençliğimizin geçtiği ilk hizmet yerimizi ve 28 yıldır görüştüğümüz dostlarımla görüşmeye istedim ki ailem ve çocuklarım da gelsin. Mesleğimin en başında çok idealist bir şekilde başlamıştım. 31 senedir de bu idealistlikten bir şey kaybetmedim. Bu toprakları, bu dostları görünce de tazelendiğimizi, enerjimizin yenilendiğini hissediyoruz.”

Başkan Belgemen ise , "İlçemizin Kurucu Kaymakamı Sayın Valimiz Cüneyt Orhan Toprak, iş bitiriciliği ve çalışkanlığıyla belleklerde iz bırakmış bir devlet adamı. Zaman bize onun önemli bir vasfını daha gösterdi. O da vefası. Hiçbir zaman bizlerle irtibatını koparmadı ve Eskil'i unutmadı. Bugün de davetimize icap ederek ailesiyle birlikte ilçemizi şereflendirdi kendilerine teşekkür ederim." Dedi.

Bizde Vali Bey’in Eskil’de olması münasebeti ile ziyareti takip ettik. Ziyarette izlenimlerim O dönemde Sayın valimiz Uzun yıllar İlçe Özel idare Müdürlüğü yapan Mustafa Bozdağ ile 6 ay boyunca tek memur olarak çalışmış daha sonra halen Eskil İlçe Nüfus müdürlüğü görevini yürüten ve günümüzde vali bey ile çalışan sadece Tenzile Sezer kalmıştır. Vali bey Hem Tenzile Hanım hem de Dönemin Muhtarı Kemal Tura ile samimi sohbetleri ziyareti renklendirdi.  Necati Belgemen ile 28 yıldır bağları hiçbir zaman kopmadığı ve dostlukları devam ettiğini söylediler. Bizde Vali Bey’in Eskil’e olan aşırı ilgisi birçok olayı daha dünmüş gibi hatırlaması Rahmetli Hamov dayının sigara içişini bile unutmaması bizleri de 90’lı yıllara götürdü.

İsmimin Mustafa Bozdağ olması münasebeti ile şu an rahatsızlığı olan Özel idare Eski Müdürümüz Mustafa Bozdağ’a selamını iletti. Mustafa abide ziyaret etmek istiyordu fakat sağlığı el vermedi.  Bizde Vali beyin selamını burada iletelim.

Sonuç olarak, Bizlerde Eskilimizi unutmayan Sayın Konya Valimiz Eskilimizin Kurucu Kaymakamı Cüneyt Orhan Toprak’a ziyareti için, ziyarete vesile olan Eskil Kaymakamımız Kübra Karaalioğlu’na, Belediye Başkanımız Necati Belgemen’e ve tüm emeği geçenlere teşekkür ederiz.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CAS 2010-2011 Şampiyonu Fenerbahçe dedi!
CAS 2010-2011 Şampiyonu Fenerbahçe dedi!
Rekor Bedel İle Nopoli'de!
Rekor Bedel İle Nopoli'de!