Karatay Belediyesi Çevre Dostu Projelerle Enerji Kaynaklarını Korumaya Devam Ediyor

​Karatay Belediyesi gerçekleştirdiği yüz yüze eğitimlerle geri dönüşümde kaynaktan ayrıştırmanın önemine dikkat çekerek gelecek nesillere daha yaşanabilir dünya miras bırakabilmek için büyük bir çevre duyarlılığı projesine imza atıyor

Karatay Belediyesi Çevre Dostu Projelerle Enerji Kaynaklarını Korumaya Devam Ediyor
Bu içerik 718 kez okundu.

Karatay Belediyesi ambalaj atıklarının kaynağında ayrı toplanması faaliyetleri kapsamında 10.000 konutta 50.000 kişiyle ve 5 okulda 1315 öğrenciyle yüz yüze eğitim faaliyetleri gerçekleştiriliyor. Konunun uzmanı Çevre Mühendisleri eğitimlerde kaynağında ayrılmış ambalaj atıklarının ekonomiye ve doğaya olan katkılarını vatandaşlara anlatıyor. Gerçekleştirilen çalışmalar ile ilgili bir açıklama yapan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli “Her geçen gün daha da bir modern yapıya kavuşan Karatay’da evsel atıkların kaynağında ayrıştırılması ekonomik olarak değer taşıyan kağıt, karton, plastik, cam, metal gibi atıkların çöplerden ayrı bir şekilde toplanması ile birlikte 2017’nin yılında 6.147.588 kg atık toplandı. Toplanan atıklar ile 10.153.392 KW enerjinin israf edilmesi önlendi ve 38.570 litre benzin tasarruf sağlandı.”dedi.

 

289 bin ağacın kesilmesi önlendi

 Geri dönüşüm projesinin 2007 yılından bu yana devam ettiğini belirten Başkan hançerli, 2007 yılından bu yana toplam 31.611.069 kg atık toplandığını, toplanan bu atıkların geri dönüştürülmesi sonucunda 289.000 ağacın kesilmesinin önlendiğini, 198.327 litre benzin, 52.209.031 KW enerji tasarrufu sağlandığını belirtti. Yetkililer yüz yüze gerçekleşen geri dönüşüm eğitimlerinin konunun uzmanları tarafından yapıldığının altını çizerek; geri dönüşüm çalışmaları kapsamında mavi poşet, broşür ve el ilanlarının da evlere ve okullara dağıtıldığını kaydetti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akahed, “Panik Yapma Önlem Al....”
Akahed, “Panik Yapma Önlem Al....”
Ünlü Fizyoterapist Abdullah Güdendede’den Soğuk Hava Uyarısı
Ünlü Fizyoterapist Abdullah Güdendede’den Soğuk Hava Uyarısı