Karatay Belediyesi Alzheimer Hastalarını Yalnız Bırakmıyor

Alzheimer hastalarına Karatay Belediyesi tarafından servis tahsis edildi

Karatay Belediyesi Alzheimer Hastalarını Yalnız Bırakmıyor
Bu içerik 651 kez okundu.

Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyan ve yapımı Karatay Belediyesi tarafından 160 gün gibi çok kısa bir sürede tamamlanan Alzheimer Gündüz Yaşam Merkezine hastaların ulaştırılmasını da Karatay Belediyesi sağlıyor. Hastaları evlerinden alarak Gündüz Yaşam Merkezi’ne götüren servis, rehabilitasyon sonrası tekrar evlerine bırakıyor. Bu sayede hem hastalar hem de hasta yakınları için ulaşım sorun olmaktan çıkıyor.

        Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli Alzheimer hastalarının evlerinden alınıp, yolculuk boyunca uzmanların nezaretinde güvenli bir şekilde Alzheimer Gündüz Yaşam Merkezi’ne götürüldüğünü, rehabilitasyon sonrası tekrar evlerine bırakıldıklarını söyledi. Bu sayede hasta yakınlarının gönül rahatlığı ile günlük yaşamlarını sürdürdüklerini belirten Başkan Hançerli,  Alzheimer hastalarının bakımının devamlı bir ilgi istediğini belirterek; hasta yakını olmanın da büyük zorlukları olduğunu söyledi. Başkan Hançerli hastalığın ilerleyen dönemlerinde hastaların sürekli bakıma ihtiyaç duyduklarını, hasta yakınlarının da bu süreçte günlük yaşamlarını sürdürebilmeleri için desteğe ihtiyaç duyduklarını söyledi. Başkan Hançerli Alzheimer Gündüz Yaşam Merkezi’nde hastaların uzmanlar tarafından rehabilite edilerek; boyama, hamur işi, el işi gibi sosyal aktivite çalışmaları ile de kaliteli vakit geçirmelerinin sağlandığını belirtti. Başkan Hançerli Alzheimer Gündüz Yaşam Merkezi’nde düzenlenen eğitici programlar, seminerler ve toplantılar ile hasta yakınlarının da Alzheimer hastalığı hakkında bilgilendirildiğini vurguladı. Alzheimer Gündüz Yaşam Merkezi’ne Karatay Belediyesi tarafından tahsis edilen minibüsün hastaların evlerinden alınması ve tekrar evlerine bırakılması için kullanıldığını söyledi.

          Kendilerine sunulan bu servis hizmetinden duydukları memnuniyeti dile getiren hasta yakınları; “Hastalarımızı gönül rahatlığı ile gönderiyoruz. Evimizin önüne kadar gelen servisten çok memnunuz. Hastalarımıza kendi yakınları gibi ilgi gösteren tüm personele ve bu servisi bizlere tahsis eden Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli’ye çok teşekkür ederiz” dediler. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Maalesef yine şiddet!
Maalesef yine şiddet!
Derbinin hakemi Cüneyt Çakır
Derbinin hakemi Cüneyt Çakır