Karatay Belediyesi 21. Sağlık Tesisini Tamamlıyor

Sağlık alanında gerçekleştirdiği projelerle 20 Sağlık Tesisini İlçeye kazandırarak Karatay Belediyesi; 21. Sağlık projesi olan Karatay Belediyesi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ni hızla tamamlanıyor.

Karatay Belediyesi 21. Sağlık Tesisini Tamamlıyor
Bu içerik 760 kez okundu.

                Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli Karatay’da sağlık alanında önemli bir ihtiyaç olan Karatay Belediyesi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin 2017 yılı içerisinde bitirileceğini belirtti. Başkan Hançerli 2395 m2 inşaat alanında 870 m2 arsa üzerinde 3 katlı olarak yapılan merkezin kaba inşaatının sona erdiğini, ince imalatlarında bitme seviyesine yaklaştığını söyledi. Başkan Hançerli Merkezin içerisinde 20 adet diş kliniği, röntgen odaları, laboratuvar, alçı odası, Bay-Bayan Mescit gibi pek çok hizmetin yer alacağını belirterek Karatay’a yakışır bir tesis inşa etmek için hummalı bir çalışma içerisinde olduklarını dile getirdi. Başkan Hançerli yapılan sağlık yatırımları ile Karatay’da sağlık ocağı ihtiyacı kalmadığını belirterek; Yediler, İşgalaman, Karakulak, Karaaslan, Burhandede, Çataltömek, Karkent, Karbel, Çatalhüyük, Saraçoğlu, Selim Sultan, Büyüksinan, Zenburi, Kalenderhane, Karşehir, Numune Hastanesi Karatay Semt Polikliniği, İstiklal ASM, Ulubatlı Hasan 2 nolu ASM, Kalenderhane ASM, Dr. Faruk Sükan Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi olmak üzere 20 sağlık merkezini Sağlık Müdürlüğü'ne ve Karatay’a kazandırmanın mutluluğu içerisinde olduklarını vurguladı. Başkan Hançerli yine Karatay Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen Karatay KETEM’de (Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi) son teknoloji ürünü cihazlarla kanser taramalarının devam ettiğini dile getirdi. Başkan Hançerli Karatay Belediyesi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin de tamamlanması ile Karatay Belediyesi tarafından yapılan sağlık merkezi sayısının 21’e yükseleceğine dikkat çekti.

                Karatay Belediyesi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin Karatay’a ve Konya’ya şifa kaynağı olması temennisinde bulunan Başkan Hançerli, çalışmaların Karatay’da yaşam kalitesini daha da yukarılara taşımak için devam edeceğini belirtti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CAS 2010-2011 Şampiyonu Fenerbahçe dedi!
CAS 2010-2011 Şampiyonu Fenerbahçe dedi!
Rekor Bedel İle Nopoli'de!
Rekor Bedel İle Nopoli'de!